zpět na hlavní stránku

 

Walliské alpy 20051.7. V 6:30 se u mě stavil Pavel a s Decim jsme se nalodili. Ještě jsme museli do Čáslavi pro cepín a cesta začala. V Č. Budějovicích jsme doplnili zásoby a přisedl si Karel. Prakticky celou cestu nám pršelo. Večer po setmění jsme si na chvíli zdřímli po sjetí z dálnice někde před Bodamským jezerem.

2.7. Po několika hodinách nás vzbudil déšť, tak jsme se kvapně sbalili a vyrazili směr Lichnštejnsko a Švýcarsko. Kolem poledne jsme přijeli do Saas Grundu, kde jme nechali auto v kempu a odpoledne výstup k Weishüte, protože zrovna nepršelo. K chatě jsme dorazili za dost depresivního počasí, ale zato jsme našli pěkný plácek na stany. Na druhý den si Karel nastavil budíček na 3:30.

3.7. Asi v 6 jsme se vzbudili, protože Karel zaspal. Pak jsme na něj ještě  čekali a navzájem se hledali, když šel….kakat a zabloudil při tom. Cesta po ledovci nám příjemně ubíhala, kromě Deciho, kterej měl těžký problémy s mačkama. Před závěrečným stoupáním to kvůli nim málem vzdal. Ponaučení: nekupujte turistické mačky: Reveltik Classic (za cca 1400,-), protože na měkčích botách jsou vyloženě nebezpečný. Závěrečná část měla asi 60 st. a počasí bylo tuto neděli obzvláště vydařené. Při cestě zpět přes trhliny jsem přesvědčil ostatní, abychom se navázali. Večer kochačka u stanů za skvělého počasí.

4.7. Ráno jsme vyšli na Jagerhorn (3206 m.n.m.). Opravdu pěkná feráta s mezivrcholovým hřebínkem. V 11 dosaženo vrcholu. Těsně před sbalením stanu začalo pršet a pršelo prakticky celou cestu do kempu, kde jsme přespali.

5.7. Přejez do Teäsche. Pěšky do Zermatu, kde bylo přejaponcováno.. Vyrážíme směr Matterhorn. U horní stanice lanovky fouká jako kráva a je zima, tak jsme se kousek vrátili a v relativním závětří postavili stany. Ještě večer klesá teplota k nule, ale je krásná viditelnost.

6.7. Ráno okolo Schvarc see k Hornhüte, ale začalo sněžit, tak jsme to otočili. Počasí se měnilo asi v hodinových intervalech. Spíme kousek od Teäsche. Večer zrovna neprší.

7.7. Počasí: stabilní pošmourno a předpověď ještě horší, Rozhodujeme se pro odjezd. .Zastávka v sedle Belveder. No a pak pršelo prakticky celou cestu do Budějovic.

8.7. V ČB jdeme ještě na pivo, ale prší a prší. Po přespání u Pavla se ještě stavíme za Hankou na Bezdrevu a za deště jedem do Třebíče. Cestou se stahuje samovolně okýnko, protože napršelo do elektriky dveří.

Heslo výpravy: „támhle se to trhá“

P.S. Reklamace maček u výrobce dopadla nad očekávání dobře. Výrobce s omluvou na stoupací železa namontoval jiné bezpečnější šněrování. Sice "minutu po dvanácté", ale známka seriózního přístupu!