zpět na hlavní stránku


Moravský krasVelikonoce 2007

7.4   V Brně se u vlaku do Adamova setkávám s Ivankou a Martinem. V Adamově se k nám přidávají holky: Lucka, Šárka a Blanka. Bohužel bez batohů, jen na jednodenní výlet. Setkání předcházelo malé faux pas, česky "fó-pá", protože jsme vystoupili v Adamově o zastávku dřív a k holkám to museli dojít. Cestou na Nový Hrad jsem poprvé v životě viděl Ledňáčka, ale bohužel mi nechtěl zapózovat do objektivu. Na Novém Hradě jsme se (hlavně mužská část výpravy) pokochali vystoupením pravé turecké břišní tanečnice (plynně hovořící česky) a dámy shlédly rytířský souboj. Potom jsme okolo Čertova Hrádku došli do Blanska. Tam jsme se dokrmili a rozloučili s většinou děvčat. Ta nejodolnější - Ivanka - s námi zůstala. Se setměním jsme ulehli. Já, letos poprvé, pod širákem, protože tisícihvězdičkový hotel mám nejradši. Před tím jsem si ovšem pro zpestření vylil trochu sladkého tangu do batohu se spacákem.

8.4    Ráno, jakmile jsme otloukli jinovatku ze svých věcí a aktivovali životní funkce pomocí teplého čaje, jsme vyrazili do Punkevní Jeskyně. I přes fakt, že normálně je vstup pouze s rezervací, se nám podařilo koupit lístky na 12:00. V jeskyni jsem frajeřil se svojí novou čelovkou. Pří výjezdu ven na nás čekal kamarád Riki na kole. Společně jsme došli Pustým žlebem do Sloupu. Tam jsme počkali na autobus a Riki na velocipedu odjel napřed směr Lhotka u Konice. Kupodivu jsme se ještě setkali a zbytek cesty skoro za tmy došli společně. Večer jsme poseděli s kamarády z ranče Arka u kterých jsme se ubytovali v pěkné staré chaloupce.

9.4.   Ráno Martin pomohl u koní a po rozloučení s rančery jsme vyrazili k domovům. Riki kolmo do Brna a my zkratkou do Čunína na vlak.

P.S.   Další informace a fotky jsou na osadních stránkách T.O. Kaltibera.