zpšt na hlavní stránku


Velikonoční vandr 2006Účastníci zájezdu: Ivanka s Martinem, Riki, Koudy, Deci a já Mulisák.

Předpokládaný cíl výpravy: Projít s podél našich oblíbených řek Oslava, Jihlava a Chvojince.

 

16.4.  9:15 vystupuji z vlaku v Kralicích nad Oslavou a 9:31 přijíždí Ivanka s Martinem a Riki.Vyrážíme po modré značce po Chvojnici směr Senorady. Na kamarády jako správní kamarádi nečekáme. Asi kilometr před Senoradským mlýnem svačíme poblíž indiánského tee-pee. Tady nás dohání Deci s Koudym, kteří si trochu přispali. V Senoradech si dáváme Gulášek a pivo a pokoušíme se kontaktovat Dráta. Je doma pouze jeho dcera v legračních ponožkách. Pokračujem směr Templštejn. V kempu se bezstarostně občersvujem, protože Deci tvrdí, že na flek to je 60 metrů. V noci po bloudění ve tmě a asi 20 minutách nacházíme místo ke spaní ( bohužel přístupné pouze pro jedince s potlačeným pudem sebezáchovy). Takže Ivanka s Martinem se vrací najít kemp.

17.4.    Ráno se scházíme a jdem prozkoumat hrad. Počasí nás několikrát vyzkoušelo z dešťové připravenosti, ale nakonec jsme vlastně nezmokli. Po obědě pokračujem po červené po Jihlavce k přehradě Mohelno. Cestu nám ozvláštňoval vysoký stav vody, takže jsme museli několikrát lézt strání nad řekou. No a asi po 22 km na nás čekal Kódl a ubytoval ve svém srubu. Byli jsme tak ucapkaní, že jsme mu ani všechno nevypili a okolo půlnoci šli spát.

17.4.   Ráno jsme vzchopily naše fyzické schránky a na dvě etapy, jak jel komu vlak, jsme odešli směr Náměšť nad Oslavou. Tam jsem si dal s Koudym dršťkovou polívku (Decimu stačila chmelová pochoutka) a odjeli jsme domů.