zpět na hlavní stránku

 

Výstup na Rysy3.9. 7:30 výjezd z Třebíče. Někdy v 15:30 jsme dorazili na Štrbský pleso. Odstavili auto na placeném parkovišti a vyrazili směr chata pod Rysy. Nepříjemně se šlo proti davům. Před setměním jsme na chatu dorazili, ale byl to závod (2250 m.n.m.)

4.9. Ráno přes sedlo (2350m.n.m.) na Rysy (2499,6 m.n.m.). Nádherný výhled na svítání a spousta focení. Sestup k Popradskému plesu a po červený magistrále okolo Batizovského plesa na Sliezsky dom. Zde čaj s demenovkou 40%  a před setměním vyrážíme po zelený k Polskému hrebeňu. U Dlhého plesa stavíme stan. Fouká jako kráva, ale jinak počasí jakš-takš OK.

5.9. Ráno vycházíme asi v 7 hodin do mraků. Zamrznuté pleso není vůbec zamrznuté. Mlha se chvílemi trhá. Casta do sedla Prielom je docela náročná a za ním nás čeká překvapení. Asi na deseti metrech stoupla teplota o 10 st.C. Na druhý straně sedla krásně svítilo, holky v sexi-tričkách, no prostě úplně jiný „podnebný pásmo“. U zbojnického plesa zase fotím jak prdkej a jdem to zajíst smažákem.. Potom Velkou studenou dolinou na Hrebienok. Zubačkou do Smokovce a lokálkou na Štrbské pleso. Tam berem auto a u Třech studniček spíme (pod Kriváňem).

6.9. Ráno nás vzbudil fousatej správce co vypadal jak Krakonoš a hurá nahoru. Ze začátku jsme byli krásně nad mrakama – úžasná kochačka. Při sestupu jsme jimi jenom krátce proběhli. Někdy ve 3 odpoledne vyjíždíme domů. Ještě utratit Sk za pozdní oběd a po 9 večerní už krmím svoje rybičky. J