zpět na hlavní stránku


Dechťárna - zimní táboření 200825.1.    Po obědě vyrážím na vlak z Třebíče do Brna. Přejdu na Zvonařku a potkávám se s Martinem. Z autobusu vystupujeme ve Štěpánově nad Svratkou. Čeká nás asi tříkilometrový přesun po úzké namrzlé asfaltce do Vrtěžíře. Po chvíli pátrání v této bohem zapomenuté vesničce, nalézáme hospodu kde čepují dvanáctku za 10Kč. Stinnou stránkou této občerstvovny bylo, že v devět došlo pivo. Tudíž jsme se přesunuli za kopec na Dechťárnu a romanticky se ohřívali u ohýnku. Spali jsme v komfortním přístřešku.

26.1.     Druhý den se počet lidiček na tomto setkání začal z původních nás čtyřech rychle zvyšovat. Proto jsme se s Martinem a Pavlem rozhodli udělat malý fakultativní výlet do Věchnova, kde je vyhlášená pekárna. Koupili jsme čerstvý voňavoučký chleba a rohlíky a když už jsme byli v civilizaci, tak jsme si zašli na guláš. Ten byl, jako vše v tomto kraji, taky poctivý. Vrátili jsme se na Dechťárnu , kde už bylo lidí jak na Václaváku. Setkali jsme se s Mekem, Muškou a Zbyňkem. Při odpolední dřevorubecký soutěži vyhrál Martin druhé místo a moc pěknou placku. No a pak se jedlo pilo, hodovalo, kecalo, hrálo, zpívalo…

27.1.    V neděli trochu foukalo, trochu pršelo, všude to čvachtalo a spousta nešťastníků už nemohla kvůli odjezdu autem ani pít. Například Mek s kterým jsme jeli autem domů. Pro potlačení trudomyslnosti jsme se ještě cestou stavili na oběd. V Brně část osazenstva vystoupila a šla si po svých domů. Já tedy vlakem do Třebíče.